دنیای اقتصاد
دوپینگ تولید مقطعی است؟
تولید خودرو در کشور طی ۸ ماه‌سپری شده از سال، روند سینوسی داشته است. در شرایطی که آمار مهر به شهریور افت ۵/ ۱۲درصدی را نشان می‌دهد، شاهد هستیم که آمار تولید آبان‌ماه به نسبت مهر حکایت از رشد تولید ۶/ ۲۷ درصدی دارد. این اتفاق را در ماه‌های دیگر نیز شاهد بودیم.
تک‌فروشی در بازار «نوساز»ها
یک گروه از سازنده‌ها که در ماه‌های گذشته از عرضه آپارتمان‌های آماده خود به بازار مسکن امتناع می‌کردند، اکنون تصمیم به «تک‌فروشی» گرفته‌اند. این سازنده‌ها همچنان قصدی برای عرضه بخش عمده واحدهای تکمیل شده خود نداشته و با این تصور که ممکن است بتوانند در ماه‌های آینده این واحدها را با قیمت بالاتری بفروشند، از فایل کردن آنها نزد واسطه‌ها خودداری می‌کنند.
روزگار معدن
دورخیز برای بازار سنگ‌های زینتی منطقه
رئیس هیات عامل ایمیدرو بر لزوم تدوین طرح جامع سنگ‌های قیمتی و نیمه‌قیمتی تاکید کرد.و افزود: جزیره‌ای عمل کردن بخش‌های مختلف در حوزه سنگ‌های قیمتی و نیمه‌قیمتی به دلیل نبود طرح جامع در این حوزه است. ایمیدرو به عنوان متولی این امر در کنار فعالان این حوزه قرار دارد.
نیاز توسعه تکاب مبارزه با خام‌فروشی است
تکاب با وجود داشتن ظرفیت‌های غنی در بخش‌های معدنی، کشاورزی و گردشگری به‌دلیل بی‌توجهی به صنایع تبدیلی از توسعه نیافتگی در این بخش‌ها رنج می‌برد و بنا بر اذعان مسئولان امر حل این مشکل نیازمند راه‌اندازی نهضتی با عنوان «مبارزه با خام‌فروشی» در این شهرستان است که این امر مورد تاکید معاون اقتصادی استاندار در سفر به این منطقه قرار گرفت.

تعادل
شوک اقتصادی خروج امریکا از برجام فرو‌نشست
معاون سیاسی وزیر امور خارجه گفت: علی‌رغم شوک‌هایی که بعد از خروج امریکا از برجام به روابط اقتصادی ما با کشورهای شریک اقتصادی وارد شد این شوک‌ها اکنون فرو نشسته است. به گزارش مهر، سیدعباس عراقچی که دیروز به چین سفر کرد، با بیان اینکه ما از ابتدای برجام این مشورت‌ها و تبادل نظرات را به‌طور مستمر با دوستان روس و چینی خود داشته‌ایم، افزود: برجام موضوعی جدی در حال حاضر در عرصه بین‌الملل است و به دلیل عدم انجام تعهدات از سوی کشورهای باقی‌مانده در توافق هسته‌ای بعد از خروج امریکا از آن، برجام از وضعیت خوبی برخوردار نیست.

تشکیل کمیته سه‌نفره برای پایش و پیگیری نقض قوانین

نمایندگان بخش خصوصی در نشست دهم «کمیسیون حمایت قضایی و مبارزه با فساد» اتاق بازرگانی تهران یک کمیته سه نفره برای پیگیری مشکلات نقض قانون توسط نهادهای دولتی تشکیل دادند. در این نشست از برگزاری همایش روز جهانی مبارزه با فساد برای پنجمین سال متوالی توسط اتاق تهران خبر داده شد.
صمت
«ساخت داخل» صنایع معدنی را رویین‌تن کرد
شانزدهمین نمایشگاه «ایران متافو» با حضور خداداد غریب‌پور، رئیس هیات عامل ایمیدرو صبح جمعه ۸ آذر گشایش یافت.این نمایشگاه صنایع معدنی با حضور بیش از ۲۹۰ شرکت داخلی و ۸۵ شرکت خارجی در زمینه‌هایی همچون آهن و فولاد ، ریخته‌گری، قالب‌سازی، آهنگری و ماشین‌کاری  و فلزات غیرآهنی و انواع فلزات گرانبها در فضایی به وسعت ۲۸هزار متر مربع در حال برگزاری است.
قطار آمل- تهران روی ریل تردید
طرح راه‌اندازی مترو آمل- تهران در حالی این روزها دوباره روی میز خبرها قرار گرفته است که بعد از حدود ۲ دهه از نخستین مطالعه‌ها، اما و اگرها درباره توجیه اقتصادی و فنی این طرح همچنان ادامه دارد.
 
ارسال نظر