دنیای اقتصاد
کمک ۱۰ میلیون دلاری کویت به ایران
وزیر امورخارجه کویت در گفت‌وگوی تلفنی با محمدجواد ظریف از کمک انسان دوستانه ۱۰ میلیون دلاری کویت به ایران برای مقابله با کرونا خبر داد.در این گفت‌وگو وزیر امورخارجه ایران ضمن قدردانی از دولت و ملت کویت، مبارزه با کرونا را مساله‌ای جهانی و مستلزم همکاری منطقه‌ای و جهانی دانست و با تقبیح تحریم‌های یک‌جانبه و غیرقانونی آمریکا علیه ملت ایران از کویت خواست در پویش جهانی برای توقف و بی‌توجهی به این تحریم‌های غیرانسانی مشارکت فعال کند.

ترس‌های واشنگتن پس از ترور سردار

پس از ترور و به شهادت رساندن ژنرال سلیمانی، رهبران ارتش آمریکا برای رویارویی با یک واقعیت جدید و خطرناک در خاورمیانه به سختی در تقلا بوده‌اند. از عربستان تا سوریه و افغانستان، ارتش آمریکا آماده مقابله با یک تنش‌ فاجعه‌بار احتمالی است. ژنرال کنث مک‌کنزی، فرمانده ارشد ایالات متحده در منطقه، به نیروهای آمریکایی هشدار داده است که حمله موشکی ایران به عین‌الاسد آخرین حمله‌ ایران نخواهد بود.
روزگار معدن
کرونا، صادرات فولاد را به خطر انداخت
فعالان صنعت فولاد کشور بر این باورند که پس از اعمال «تحریم» و اقدام «اف‌ای‌تی‌اف» حالا «کروناویروس» بزرگ‌ترین خطر کاهش صادرات فولاد کشور شده است چراکه در صورت ادامه مسدود ماندن مرزها، احتمال ریزش شدید صادرات فولاد می‌تواند بزرگ‌ترین ضربه مهلک به این بخش ارزآور کشور باشد.
کنترل هیجان یا انحصار در بازار سرمایه؟
شرطی شدن ورود مشتریان جدیدالورود به بورس، واکنش‌های مثبت و منفی کارشناسان اقتصادی را در پی داشت که برخی از آنها این اقدام را گامی مثبت برای کنترل هیجانات بازار سرمایه می‌دانند.درحالی که عده‌ای دیگر تبعات منفی این اقدام را همچون محدودسازی سرمایه‌گذاری، انحصاری شدن ورود به بورس و تاثیرات منفی آن بر اقتصاد به‌ویژه بر بازار سرمایه و منفی شدن شاخص بورس گوشزد کردند.
تعادل
دوران رکود جهانی متأثر از ویروس کرونا آغاز شد
 به گواه اقتصاددانان، جهان صد درصد وارد دوران رکود شده است. رکودی که مثل ویروس کرونا، عالم‌گیر است و اقتصاد همه کشورها را بیمار می‌کند. «از آن‌جایی که رستوران‌ها، فروشگاه‌ها، ایرلاین‌ها و کارخانه‌ها در سراسر جهان از نیویورک تا پاریس و مادرید بسته شده‌اند؛ اقتصاددانان هشدار می‌دهد که رکود جهانی دیگر یک تهدید مبهم نیست. رکود شروع شده‌ است.»
نیاز فوری به 250 میلیون یورو اعتبار برای درمان کرونا در کشور
جهت استمرار درمان بیماران جدید از یکسو و تهیه لباس و ماسک و تجهیزات بیمارستانی برای حدود ۲۰ هزار تخت و پرسنلی که آماده کرده‌ایم نیاز فوری به ۲۵۰ میلیون یورو ارز داریم. این درحالی است که از نخستین روزهای شیوع کرونا در ایران، دولت در کنار تامین مالی بسته حمایتی سه‌گانه، تاکنون حدود ۳۶۱۰ میلیارد تومان به وزارت بهداشت بابت تأمین هزینه‌ها پرداخت شده است.
صمت
خوابی و چشم حادثه بیدار می‌شود
غم، مجموعه‌ای از حوادث و کنش‌های طبیعیِ طبیعت است که می‌تواند خارج از دسترس انسان باشد، مثل زلزله، سیل و.... این سختی‌ها و نابه‌هنگامی‌ها همه جای عالم وجود دارد ممکن است بگویم برای ما کمی بیشتر. مهم این است که بدانیم چه کاری از دستمان برمی‌آید. آنچه که از دست ما خارج است که کاری نمی‌توانیم بکنیم. پس ما مسئول گره‌هایی هستیم که می‌تواند به‌دست ما باز شود.
کمدین‌ها در جعبه جادویی نوروز ۹۹
در روزهایی که شیوع ویروس کرونا بسیاری از برنامه‌های نوروزی ایرانی‌ها را تعطیل کرده است و خانه‌ها تنها محیط امن برای جلوگیری از پخش شدن ویروس کرونا است، رسانه ملی با پخش برنامه‌های مختلف و سریال‌های طنز تلاش می‌کند روزهای نوروز ۹۹ را برای مخاطبان خود خاطره ساز کند.
 
اخبار مرتبط
ارسال نظر