دنیای اقتصاد
درخواست کمک آمریکا از کره جنوبی برای مقابله با کرونا
پس از درخواست فوری از سوی رئیس جمهوری آمریکا، کره جنوبی اعلام کرده که قصد دارد تا تجهیزات پزشکی به آمریکا به منظور مقابله این کشور با کروناویروس ارسال کند. دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا طی درخواست فوری خود همچنین وعده داده که به کارخانه‌های کره جنوبی کمک می‌کند تا تایید دولت واشنگتن را به دست بیاورند.
بارش باران در اغلب استان‌ های کشور
صادق ضیائیان با اشاره به آخرین وضعیت جوی کشور گفت: بر اساس نقشه‌های هواشناسی امروز چهارشنبه (6فروردین) برای برخی مناطق خراسان رضوی، خراسان جنوبی و استان‌های واقع در نوار غربی کشور، زاگرس مرکزی و جنوبی بخش‌هایی از کرمان و یزد و ارتفاعات البرز مرکزی و بخش‌هایی از مرکز بارش پراکنده پیش‌بینی می‌شود.
روزگار معدن
جذب نقدینگی ۱۷۰۰ میلیارد تومانی ایمیدرو از بخش خصوصی در سال ۹۸
رئیس هیات عامل ایمیدرو اعلام کرد: به منظور تکمیل طرح‌های نیمه تمام در حال اجرا، از ابتدای سال ۹۸ بیش از ۱۷۰۰ میلیارد تومان از بخش خصوصی نقدینگی جذب شده است.خداداد غریب پور افزود: این مبالغ صرف طرح‌های مشارکتی با بخش خصوصی می‌شود.
کارنامه مثبت معادن در سال ۹۸
ایران براساس بررسی‌های اکتشافی دارای ۶۰میلیارد تن ذخیره معدنی شناسایی شده است که از این رقم حدود ۴۰ میلیارد تن قطعی و مابقی احتمالی است.کشور ما با شناسایی ۶۸ نوع ماده معدنی در بین کشورهای جهان از نظر تنوع جایگاه دهم را دارد و از نظر ذخیره شناسایی شده رتبه پانزدهم را به خود اختصاص داده است.
تعادل
اثبات بیولوژیکی بودن کرونا نیازمند تحقیقات بیشتر است
سخنگوی ارشد نیروهای مسلح گفت: در خصوص اثبات جنگ بیولوژیک بودن کرونا باید تحقیقات بیشتری انجام دهیم.سردار سرتیپ «ابوالفضل شکارچی» با اشاره به عملکرد قرارگاه بهداشتی و درمانی امام رضا(ع) اظهار کرد: ستاد کل نیرو‌های مسلح، ارتش، سپاه، نیروی انتظامی، وزارت دفاع و سازمان بسیج مستضعفین از روز‌های اول شیوع بیماری کرونا در کشور در کنار دولت و ستاد مقابله با ویروس کرونا قرار گرفتند.
بسته حمایتی برای مدیریت آثار کرونا برکسب وکارها
وزارت صمت به منظور کاهش تبعات منفی اقتصادی بیماری کرونا بر کسب وکارها به دنبال ابزارهای مناسب وتدوین یک بسته حمایتی است. براساس توضیحات معاون طرح و برنامه وزیر صمت، بسته حمایتی پیشنهادی متناسب با شرایط موجود در حال تدوین است تا براساس آن، حدالامکان پیامدهای منفی ناشی از بیماری کرونا بر بخش‌های مختلف اقتصاد مدیریت شود.
صمت
تنظیم بازارکالا در ایران با توسعه الگوی فرانشیز
تنظیم بازار به برقراری تعادل میان متغیرهای بازار (مقدار و قیمت) در راستای حمایت از عوامل بازار (تولیدکننده و مصرف‌کننده) گفته می‌شود و هرگونه سیاستی که دو مولفه یاد شده را تحت تاثیر قرار دهد، سیاست تنظیم بازاری محسوب می‌شود. مباحث تنظیم بازاری در قالب سه مولفه تامین کالا، قیمت‌گذاری و نظارت بر بازار قابل دسته‌بندی است.
سال ۹۸ چگونه گذشت؟
با توجه به اینکه در سال ۹۸ تحریم‌ها نسبت به سال‌های گذشته شدت پیدا کرده بود، ما نیز برنامه‌های سال ۹۷ را در سال ۹۸ ادامه دادیم و بیشتر بر بازارهای خاص و هدف همسایه متمرکز شدیم. این تمرکز در نیمه دوم سال 98 منسجم‌تر شد و با همکاری نهادهای مختلف و بخش خصوصی از جمله اتاق‌های بازرگانی و تعاون سعی کردیم در مسیری حرکت کنیم که با اثرات تخریبی تحریم‌ها مبارزه کنیم.

 
اخبار مرتبط
ارسال نظر