دنیای اقتصاد
رمز تعامل برد - برد با چین
توافق‌نامه ۲۵ ساله همکاری‌های مشترک ایران و چین، دو دیدگاه موافق و مخالف شکل داده است. برخی این توافق را تا حد یک قرارداد ننگین تنزل می‌دهند و دسته‌ای دیگر آن را شاهکاری دیپلماتیک در میانه تحریم‌های فراگیر آمریکا می‌دانند.
نحوه توزیع واکسن آنفلوآنزا اعلام شد
محمدی مدیرکل امور دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو گفت: واکسن آنفلوآنزا برای گروه‌های پرخطر و کادر بهداشت و درمان رایگان در اختیار معاونت بهداشت وزارت بهداشت قرار می‌گیردوی افزود: در مرحله نخست واکسن آنفلوآنزا از ابتدای مهر در داروخانه‌ها برای افراد سالمند بالای ۶۵ سال با ارائه کارت ملی و ثبت کد ملی به قیمت حدود ۴۰ هزار تومان عرضه می‌شود.
روزگار معدن
استخراج روی ریل فناوری
شواهد مکتوبی وجود دارد که از زمان مصر باستان استخراج‌های زیرزمینی از معادن منطقه انجام می‌شده و صعوبت کار و از آن مهم‌تر حفظ محیط‌زیست نیز مورد توجه معدنکاران بوده است.
تاثیر خنثی فولاد بر قیمت مسکن
مسکن در کشور ما در طول سال‌های گذشته به کالایی سرمایه‌ای تبدیل شده که بسیاری آن را با هدف حفظ ارزش پول خود خریداری می‌کنند.با این وجود، بسیاری رشد قیمت محصولات فولادی ساختمانی را به‌عنوان علت اصلی افزایش هزینه تمام‌شده ساختمان نام می‌برند.اما باید اقرار کرد که رشد قیمت مسکن در ماه‌های گذشته به قدری شدید بوده که هیچ تناسبی با افزایش نرخ آهن‌آلات ندارد.گویی افزایش نرخ فروش محصولات فولادی تنها بهانه‌ای را در اختیار سازندگان مسکن قرار می‌دهد تا از آن برای افزایش هرچه بیشتر قیمت‌ها استفاده کنند.
تعادل
یک گام تا مالیات ستانی از مسکن و خودروی لوکس
جبران کسری بودجه، بزرگ‌ترین چالش پیش‌روی دولت در سال مالی جاری است. تداوم تحریم‌های امریکا و شیوع ویروس کرونا، باعث شده شرایط دولت در تامین منابع مالی پیچیده شود و در این مسیر همچنان افزایش درآمدهای مالیاتی جز تنها گزینه‌های باقی مانده به شمار می‌رود.
پیشنهاد کاهش زمان  افزایش سرمایه شرکت‌ها
مسلم صالحی، عضو ناظر مجلس در شورای عالی بورس گفت: در این نشست وضعیت بازار بورس و راهکارهای بهبود شرایط این بازار مورد بحث و بررسی قرار گرفت. همچنین دغدغه‌های موجود فعالان بورس مورد استماع قرار گرفت و در نهایت پیشنهاداتی برای ساماندهی و بهبود بازار مورد تأیید قرار گرفت. پیشنهاد ایجاد خط اعتباری توسط بانک‌ها برای کنترل نوسانات و حمایت از بازار بورس.
صمت
امسال مراسم راهپیمایی اربعین نخواهیم داشت
رئیس‌جمهوری با اشاره به در پیش رو بودن ایام اربعین، اظهار کرد: امسال مسئولان عراقی به‌صراحت اعلام کردند که آمادگی میزبانی از مهمانان راهپیمایی اربعین را ندارند؛ بنابراین ما نیز امسال مراسمی تحت عنوان راهپیمایی اربعین چه در داخل مرزها و چه در خارج از آن نخواهیم داشت. البته عزاداری با رعایت پروتکل‌ها در روز اربعین و سایر مناسبت‌های ماه صفر برگزار می‌شود اما چیزی به‌عنوان مراسم راهپیمایی اربعین نخواهیم داشت.
رشد بخش معدن باوجود تحریم‌ها
طبیعی است که باتوجه به شرایط جغرافیایی و اقلیمی که کشور ما دارد، معادن از انرژی‌های دیگر مثل مواد نفتی اهمیت کمتری نداشته باشند و آنها هم مثل نفت مهم باشند.باتوجه به اینکه صدور گواهی کشف و پروانه بهره‌برداری معادن در سال گذشته افزایش پیدا کرد، می‌توان گفت فعالیت معدنی درصد قابل‌توجهی نسبت به سال‌های قبل در مدت مشابه رشد داشته است.
 
اخبار مرتبط
ارسال نظر