دنیای اقتصاد
سه رکن اقتدار ملی
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای فرمانده معظم کل قوا صبح روز دوشنبه در ارتباط تصویری با مراسم مشترک دانش‌آموختگی دانشگاه‌های افسری نیروهای مسلح در دانشگاه افسری امام‌علی علیه‌السلام، لازمه حفظ اقتدار و هویت ملی و تامین منافع ملی را محاسبه صحیح و عقلانی از تهدیدها و ظرفیت‌ها در مسائل مربوط به «قدرت دفاعی»، «استحکام و ثبات اقتصادی» و «توانایی و قوام فرهنگی» دانستند.

نامه بودجه‌ای قالیباف به روحانی

رئیس‌مجلس درباره لزوم اصلاح ساختار لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ کل کشور نامه‌ای به حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور نوشت. در متن نامه رئیس‌مجلس به رئیس‌جمهوری آمده است: ریشه بسیا‌ری از مسائل و چالش‌های کنونی اقتصاد ایران در کاستی‌های نظام بودجه‌ریزی کشور نهفته است. به‌ویژه در سالیا‌ن اخیر و با تشدید تحریم‌های ظالمانه آمریکا و کاهش شدید درآمدهای نفتی، کسری بودجه دولت و روش‌های جبران آن، تبعات نامطلوبی بر شاخص‌های اقتصاد کلان کشور بر جای گذاشته است.
اطلاعات
ماهواره ایرانی پارس یک آماده پرتاب به فضا است
ماهواره ایرانی پارس یک با پایان یافتن مراحل آزمایش های فنی آماده پرتاب به فضا شد و در اختیار سازمان فضایی ایران قرار گرفت.
ترامپ: رونمایی کره شمالی از موشک بالستیک قاره‌پیما ناامیدم کرد
«دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا پس از دیدن گزارش رونمایی کره‌شمالی از موشک بالستیک قاره پیمای جدید، بسیار خشمگین شد.
همشهری
افول قدرت خرید مسکن به پایین‌ترین حد تاریخی
رشد مداوم قیمت مسکن در ۳ سال اخیر باعث شده قدرت خرید طبقه متوسط برای خرید این کالای ضروری به کمترین مقدار در چند دهه اخیر برسد؛ به‌گونه‌ای که با شرایط موجود، یک خانوار از طبقه متوسط باید با پس‌انداز یک‌سوم از درآمد سالانه خود، بیش از ۱۰۰سال برای خرید یک واحد مسکونی مطابق با الگوی مصرف و مطابق با طبقه اجتماعی خانوار منتظر بماند.
نوسان بورس تهران
بازار سهام امروز سه شنبه ۲۲ مهرماه را با رشد آغاز کرد و شاخص کل با افزایش تا محدود ۸ هزار واحد جلو رفت اما پس از ساعتی تغییر مسیر داد و ریزشی شد و هم اکنون شاخص کل با ۸ هزار و ۵۳۵ واحد کاهش در محدوده یک میلیون و ۵۷۰ هزار واحد قرار دارد.
صمت
تامین بازار با استفاده از ذخایر استراتژیک
با توجه به نقش تعیین‌کننده صنعت فولاد در رشد اقتصادی کشور، چشم‌اندازهای روشنی برای توسعه این صنعت در برنامه‌های کلان توسعه کشور ترسیم شده، اما تامین نشدن زیرساخت‌های مناسب برای تامین مواد اولیه و همچنین دسترسی نداشتن به قطعات یدکی موردنیاز واحدهای تولیدی به سبب تشدید تحریم‌ها تردیدهایی در تحقق این چشم‌اندازها ایجاد کرده است.
اماواگرهای تولید و واردات ماشین‌آلات صنعتی
یکی از بخش‌های مهم تولید، ماشین‌آلات و تجهیزات سخت‌افزاری است. استاندارد بودن و روزآمدی تجهیزات سخت‌افزاری تاثیر مستقیم بر کاهش هزینه‌های سربار، ارتقای کیفیت محصولات، ذخیره زمانی و انرژی، افزایش تیراژ و در شکل کلان بهره‌وری بیشتر در واحدهای صنعتی‌تولیدی دارد علاوه‌بر آنکه در تولید استاندارد کالاها هم تاثیر خواهد داشت.
 
اخبار مرتبط
ارسال نظر