دنیای اقتصاد
سفیر سوئیس احضار شد
در پی انتشار برخی ادعاهای بی‌اساس مقامات آمریکا به‌ویژه رئیس اطلاعات ملی این کشور و رهبر اقلیت دموکرات‌ها در سنا درخصوص «دخالت سایر کشورها از جمله ایران» در انتخابات پیش‌رو در این کشور، سفیر سوئیس و حافظ منافع آمریکا در ایران صبح روز پنج‌شنبه اول آبان ماه از سوی دستیار وزیر و مدیرکل آمریکای وزارت‌خارجه احضار شد.
تصمیمات جدید برای مهار کرونا
همزمان با افزایش نگران‌کننده آمار روزانه مبتلایان به کرونا در کشور، دولت روز پنج‌شنبه تصمیم گرفت که سیاست‌های سختگیرانه‌تری را در راستای کنترل بیماری کرونا به اجرا درآورد. سیاست‌هایی که البته بخشی از آن پیش از این اعلام شده بود اما ظاهرا اجرا نشده بود.
اطلاعات
ظریف:کشورهای منطقه میان ماندن در تنش و صلح و ثبات یکی را انتخاب کنند
وزیر خارجه در توییتی به زبان عربی و با اشاره به سخنرانی خود در نشست مجازی شورای امنیت سازمان ملل متحد درباره خلیج فارس نوشت : یا در اسارت گذشته می‌مانیم یا صلح راانتخاب می‌کنیم.
وزیر صنعت: تجارت خارجی با تهاتر نفت افزایش می یابد
وزیر صنعت گفت: با تهاتر نفت با کالاهای اساسی می توانیم باعث افزایش تجارت خارجی شویم.
همشهری
پیشگوی بزرگ درباره نتیجه انتخابات آمریکا چه می‌گوید؟
«آلن لیچمن» مورخ آمریکایی، یکی از دو پیشگوی بزرگ انتخابات آمریکاست که از سال ۱۹۸۴ نتایج تمامی انتخابات ریاست جمهوری آمریکا را درست پیش‌بینی کرده است. او امسال با استفاده از فرمول ابداعی خود پیش‌بینی کرده که بایدن به خاطر سوءمدیریت ترامپ در موضوع کرونا، پیروز انتخابات امسال خواهد بود.
افت سنگین بورس تهران | کاهش ۳۸ هزار و ۳۰۵ واحدی شاخص کل
تالار شیشه ای امروز شنبه سوم آبانماه را با افتی سنگین شروع کرد و به پایان رساند. شاخص کل با کاهش ۳۸ هزار و ۳۰۵ واحدی به کانال ۱.۳ میلیون واحد بازگشت و در پایان معاملات بر سکوی یک میلیون و ۳۷۴ هزار واحد نشست.
صمت
قیمت دلار باز هم سقوط می‌کند؟
ادامه تزریق ارز به بازار، دستور رئیس جمهور برای کاهش قیمت دلار، اشاره رئیس کل بانک مرکزی به رشد صادرات نفت و صادرات غیرنفتی ایران و پیش‌بینی ثبات قیمت در بازار طلا مهمترین نشانه‌های روند قیمت در بازار ارز امروز هستند.
فوری / قیمت مواد شوینده افزایش می‌یابد
رئیس هیأت مدیره انجمن صنایع شوینده، بهداشتی و آرایشی ایران گفت: خمیر دندان، صابون، مایع دستشویی، مایع ظرفشویی و شیشه پاک‌کن ۴۰ درصد و باقی اقلام بهداشتی ۳۰ درصد افزایش پیدا می‌کند.
 
اخبار مرتبط
ارسال نظر