دنیای اقتصاد
قیمت طلا، سکه و دلار امروز 12/08/1399| دلار و سکه گران شدند
قیمت دلار امروز در بازار با رشد ۴۰۰ تومانی به ۲۸,۰۰۰ (بیست و هشت هزار) تومان رسید. همچنین سکه امروز افزایش قیمت را تجربه کرد. هر مثقال طلا ۱۸ عیار امروز با کاهش ۱.۴۶ درصدی، از ۵۳۲,۷۰۰ (پانصد و سی و دو هزار و هفتصد ) تومان به ۵۲۵,۰۰۰ (پانصد و بیست و پنج هزار) تومان رسید.قیمت سکه امامی به 13,600,000 (سیزده میلیون و ششصد هزار) تومان رسید که نسبت به روز قبل ، افزایش 2.94 درصدی داشته است.
مناقشه برسر شرط سنی در طرح اصلاح قانون انتخابات ریاست‌جمهوری
نمایندگان مجلس شورای اسلامی روز گذشته با کلیات طرح اصلاح موادی از قانون انتخابات ریاست‌جمهوری موافقت کردند و جزئیات این طرح برای بررسی بیشتر به کمیسیون شوراها ارجاع شد. براساس این طرح که از مدت‌ها پیش در کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مورد بررسی قرار گرفته است تغییراتی در شرایط کاندیداهای انتخابات ریاست‌جمهوری اعمال خواهد شد.
اطلاعات
همتی: بازار ارز به سمت ثبات در حرکت است
رئیس کل بانک مرکزی با اشاره به کاهش نرخ ارز در هفته‌های گذشته گفت: به تدریج به سمت ثبات در قیمت این بازار حرکت می‌کنیم.
رزم حسینی: وزارت صنعت خود را مسئول معیشت مردم می‌داند
وزارت صنعت، معدن و تجارت به عنوان تامین کننده کالا و زمینه‌ساز اشتغال در کشور، در شرایط جدید خود را مسئول معیشت مردم می‌داند و به دنبال ایجاد فراوانی کالا در سطح بازار و عرضه است و این مهم نیازمند باز گذاشتن مسیر صادرات و واردات کالاهای ضروری مورد نیاز مردم است.
همشهری
بورس تهران دوباره در مسیر کاهش
بازار سهام امروز دوشنبه ۱۲ آبانماه را نزولی آغاز کرد و در ابتدای معاملات با بیش از ۱۶ هزار واحد افت همراه بود اما پس از ساعتی از مسیر کاهشی بازگشت و هم اکنون شاخص کل با افت ۱۳ هزار و ۱۷ واحد در محدوده یک میلیون و ۲۶۶ هزار واحد قرار دارد.

واکنش مشاور قالیباف به احتمال مذاکره ایران و آمریکا بعد از انتخابات

مشاور رئیس مجلس درباره احتمال مذاکره بین ایران و آمریکا گفت: فکر می‌کنم ایجاد هرگونه تحول در مناسبات درباره رابطه، مذاکره یا تداوم وضع موجود دقیقا به رفتار عملی دولتمردان آمریکا برمی‌گردد.
صمت
اولویت، تامین نیاز داخلی
تعداد زیادی واحد فولادی در کشور وجود دارد که در تمام استان‌های کشور در حال فعالیت هستند و به مواد اولیه نیاز دارند.در این ‌بین اگر بخواهیم همه مواد اولیه را صادر کنیم، در آینده با مشکل روبه‌رو خواهیم شددرست است که باید از خارج از کشور ارز وارد کنیم و دست به صادرات بزنیم، اما چرا تنها بر مواد اولیه تمرکز می‌کنیم؟ چرا نباید به سمت ارزش‌افزوده حرکت کنیم؟

دستورالعملی که به نفع بخش خصوصی است
چندی پیش وزیر صنعت، معدن و تجارت دستورالعمل ایجاد وحدت رویه در فعال‌سازی معادن و محدوده‌های معدنی غیرفعال را به روسای سازمان صنعت، معدن و تجارت ۳۱ استان، اداره کل جنوب کرمان و نیز مناطق آزاد ماکو، ارس و قشم ابلاغ کرد.
 
اخبار مرتبط
ارسال نظر