دنیای اقتصاد

بین ترامپ و بایدن برای ایران تفاوت هست

محمدجواد ظریف، وزیرخارجه ایران در آخرین اظهارنظر خود راجع به انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا و اینکه آیا بر سر کار بودن دموکرات‌ها یا جمهوری‌خواهان در کاخ‌سفید تفاوتی برای کشورمان دارد تاکید کرد که حتما تفاوتی میان ترامپ و بایدن برای ایران وجود دارد؛ وی ادامه داد: «اما چیزی که برای ما اهمیت دارد لحن و کلمات نیست بلکه عملکردهاست.»
کاهش ساعت کار مشاغل غیرضروری تا ساعت ۱۸
به‌دنبال افزایش آمار ابتلا به ویروس کرونا در کشور، ستاد ملی مقابله با کرونا روز گذشته کاهش ساعت کار را برای مشاغل غیرضرور پایتخت و دیگر مراکز استان‌ها و شهرهای پرجمعیت از روز بیستم ماه جاری به مدت یک ماه تصویب کرد.
اطلاعات
مصوبه تأمین مالی پروژه‌های بخش مسکن ابلاغ شد
معاون اول رئیس‌جمهوری مصوبه مربوط به تأمین مالی پروژه‌های بخش مسکن و تقویت عرضه مسکن در کشور و اتمام پروژه‌های طرح اقدام ملی مسکن را برای اجرا ابلاغ کرد.

استمرار کاهش قیمت گوشت قرمز و مرغ
رئیس اتحادیه فروشندگان گوشت گوسفندی از کاهش بهای این نوع گوشت در بازار بین ۱۵ تا ۲۰ هزارتومان در هر کیلو خبر داد.
همشهری
افت بیش از هزار تومانی نرخ دلار
قیمت هر دلار آمریکا امروز یکشنبه ۱۸ آبان ۹۹ در صرافی ملی ۲۲ هزار و ۸۹۰ تومان عرضه شد که نسبت به آخرین نرخ دیروز ۱۶۱۰ تومان کاهش داشت.
کاهش ۴۰۰ هزار تومانی نرخ سکه
هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید امروز یکشنبه ۱۸ آبان با ثبت کاهش ۴۰۰ هزار تومانی قیمت نسبت به روز کاری گذشته، تا لحظه تنظیم خبر به بهای ۱۲ میلیون تومان رسید.
صمت
بار مالیات ۱۴۰۰ بر دوش کیست؟
هرچه به روزهای پایان سال نزدیک می‌شویم، موعد تدوین لایحه بودجه ۱۴۰۰ نیز فرامی‌رسد، این در حالی است که هنوز گیرهای کسری بودجه ۱۳۹۹ نیز برطرف نشده است. کاهش نرخ شدید نفت به‌دنبال شیوع کرونا و محدودیت‌های تحریمی ایران برای فروش نفت هم مشکلات تامین بودجه امسال و سال آتی را بیشتر کرده است.
ظرفیت‌های صنعت سنگ ایران
بیشترین مشکل فعالان حوزه سنگ تامین سرمایه برای سرمایه‌گذاری است. از آنجایی که یکی از مشکلات اساسی فعالان حوزه سنگ در اختیار نداشتن سرمایه کافی است، آنها توقع دارند دولت وام و زمین کافی در اختیارشان قرار داده و حمایت‌های لازم را انجام دهد.
 
اخبار مرتبط
ارسال نظر