دنیای اقتصاد

باید بنا را بر این بگذاریم که گشایشی از خارج انجام نخواهد شد

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح دیروز (سه‌شنبه) در دیدار روسای سه قوه و دیگر اعضای شورای‌عالی هماهنگی اقتصادی با اشاره به چهار محور لازم برای اقتصاد کشور یعنی حل مشکل کسری بودجه، افزایش سرمایه‌گذاری، جهش تولید و حمایت از قشرهای ضعیف خاطرنشان کردند: باید با همت جدی و تلاش پیگیر مسوولان، تاثیر اجرای راهکارهای عملی در زندگی مردم مشخص شود.
ایرادات دولت به قانون یارانه سوم
ماجرای مخالفت دولت با قانون مصوب اخیر مجلس درباره پرداخت یارانه ۶ ماهه به ۶۰ میلیون ایرانی برای تامین کالای اساسی همچنان ادامه دارد. در حالی که محمدباقر قالیباف پس از تایید این مصوبه از سوی شورای نگهبان، آن را در نخستین روز آذرماه امسال برای اجرا به رئیس‌جمهوری ابلاغ کرد، اما سخنگوی دولت در نشست خبری خود با اشاره به ۴ ایراد این قانون از منظر دولتی‌ها، رسما اعلام کرد که امکان تحقق منابع پیش‌بینی شده برای اجرای این قانون وجود ندارد.
اطلاعات
وزارت کشاورزی: افزایش قیمت نهاده های دامی موجب جهش قیمت مرغ و لبنیات شده است
معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی افزایش قیمت نهاده های دامی را موجب جهش قیمت مرغ و لبنیات برشمرد.‌
بارش برف و باران از فردا در اغلب مناطق کشور
 ‌بر اساس پیش بینی سازمان هواشناسی از اواخر وقت روز پنج‌شنبه بارش برف و باران در اغلب مناطق کشور از جمله تهران خواهیم داشت.
همشهری
تغییر بزرگ در کنکور
قائم مقام ستاد علم و فناوری شورای عالی انقلاب فرهنگی از تاثیر ۶۰ درصدی سابقه تحصیلی و ۴۰ درصدی کنکور در پذیرش داوطلبان کنکور سراسری خبر داد.
دلار همچنان در کانال ۲۵ هزار تومان
قیمت هر دلار آمریکا امروز چهارشنبه ۵ آذر ۹۹ در صرافی ملی ۲۵ هزار و ۵۰ تومان عرضه شد که نسبت به نرخ روز گذشته با ثبات قیمت همراه است.
تعادل
تورم آبان دهک‌های کم‌درآمد را هدف گرفت
گزارش مرکز آمار نشان می‌دهد تورم سالانه آبان‌ماه برای دهک اول و دهم درآمدی به ترتیب ٢٦.۳ و ٣٥.٢درصد بوده است. جهش ۸.۸ درصدی تورم نقطهبه نقطه پایین‌ترین دهک درآمدی حاکی از تشدید فشار روی خانوارهای با سطح درآمدی پایین است.
گلایه همتی به روحانی از روند ترخیص‌کالا
رییس کل بانک مرکزی اخیرا در نامه‌ای به روحانی به مصوبه اخیر درباره ترخیص کالاهای رسوبی از گمرک که بدون حضور نماینده بانک مرکزی تصمیم‌گیری شد، به چند دلیل مهم این مصوبه را غیر عملیاتی، خلاف قوانین و موجب پیچیده‌تر شدن مشکلات ارزی و تجاری دانست.
 
اخبار مرتبط
ارسال نظر