دنیای اقتصاد

روحانی: طرح مجلس را برای دیپلماسی مضر می‌دانم

تلاش‌های روز سه‌شنبه مجلس در رابطه با تصویب کلیات طرح موسوم به «اقدامات راهبردی برای لغو تحریم‌ها»، با مخالفت صریح رئیس‌جمهور مواجه شد و حسن روحانی روز گذشته در جلسه هیات دولت ضمن مخالفت با مصوبه جدید مجلس شورای اسلامی درباره محدودیت دسترسی بازرسان بین‌المللی به تاسیسات هسته‌ای ایران آن را «مضر» خواند.
رونمایی از بودجه ۱۴۰۰در غیاب روسای قوا
واپسین لایحه بودجه تدوین‌شده از سوی دولت دوازدهم دیروز به پارلمان تقدیم شد؛ لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ کل کشور که نخستین تجربه مجلس یازدهم در بررسی لوایح بودجه سنواتی خواهد بود. ارائه این لایحه مهم به بهارستان، اگرچه سه روز زودتر از موعد قانونی نیمه آذرماه صورت گرفت اما شمایلی متفاوت از سال‌های دیگر داشت.
اطلاعات
اطلاعیه وزارت آموزش و پرورش درباره چگونگی روند ادامه سال تحصیلی
وزارت آموزش و پرورش با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد: اخیرا در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی غیررسمی، مطلبی درباره چگونگی روند ادامه سال تحصیلی جاری از ۱۵آذرماه منتشر شده که مستند نیست .
عرضه تخم‌مرغ بالاتر از شانه‌ای ۲۹ هزار تومان تخلف است
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران گفت: قیمت مصوب عرضه تخم مرغ در میادین میوه و تره‌بار به ازای هر شانه ۲۹هزار تومان است و فروش بالاتر از این رقم تخلف است.
همشهری
نقشه جدید ترامپ علیه ایران فاش شد
یک روزنامه آمریکایی نوشت که مقام‌های آمریکایی به دنبال متقاعد کردن سعودی برای گشودن حریم هوایی خود به روی پروازهای قطری است تا میلیون‌ها دلار درآمد ایران از این طریق را قطع کنند.
اولین واکنش رسمی جو بایدن درباره ایران پس از پیروزی در انتخابات
«جو بایدن»، رئیس‌جمهوری منتخب امریکا در نخستین موضعگیری‌اش درباره برجام بعد از پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری، که در گفت‌وگو با روزنامه امریکایی «نیویورک تایمز» صورت گرفت، بار دیگر بر موضع بازگشت به برجام تأکید کرد و در عین حال آن را کاری دشوار دانست.
تعادل
نرخ تورم به 32 درصد می‌رسد
واحد اطلاعات اکونومیست پیش‌بینی می‌کند نرخ تورم ایران که در سال ۲۰۲۰ به ۲۸.۸ درصد رسید، در سال ۲۰۲۱ با اتخاذ سیاست پولی سهل‌گیرانه توسط دولت و تداوم ضعف پول ملی به ۳۲.۷ درصد افزایش یابد.
شناسایی برخی عوامل ترور شهید فخری زاده
سخنگوی دولت از شناسایی افرادی که در ترور شهید فخری‌زاده با وارد کردن ابزار و تجهیزات دخالت داشتند، توسط وزارت اطلاعات خبر داد .

 
اخبار مرتبط
ارسال نظر