دنیای اقتصاد
آخرین موضع بایدن درباره برجام
جو بایدن، رئیس‌جمهوری منتخب ایالات‌متحده، پنج‌شنبه ۱۳ آذرماه گفت مذاکره با ایران درخصوص برنامه هسته‌ای این کشور «بسیار دشوار» خواهد بود، اما برای این کار آمریکا باید اروپا را با خود همراه کند.
اعتراف وزیر اطلاعات رژیم صهیونیستی به شناسایی و تعقیب شهید فخری‌زاده
وزیر اطلاعات رژیم صهیونیستی اعتراف کرد که این رژیم محسن فخری‌زاده را شناسایی و سپس تعقیب کرده و مدعی شد که فهمیده‌اند وی در حال انجام چه کارهایی است.
اطلاعات
قالیباف: مجلس برای حل مشکلات مردم با دولت همراه است
رئیس مجلس با اشاره به گرانی‌ها و گلایه‌مندی مردم از وضع اقتصادی گفت: یکی از دلایل گرانی‌ها و تورم‌های متوالی در کشور موضوع کسری بودجه است.

نوبخت: در صورت حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی یارانه ها ۳ برابر می شود
دلار ۴۲۰۰تومانی برای تامین کالا‌های اساسی در لایحه بودجه ۱۴۰۰در نظر گرفته شده است، اما چنانچه شرایط طوری باشد که این ارز حذف شود، یارانه‌ها ۲تا ۳برابر می‌شود.
همشهری
دلارگران شد
قیمت هر دلار آمریکا امروز شنبه ۱۵ آذر ۹۹ در صرافی ملی ۲۵ هزار و ۷۰۰ تومان عرضه شد که نسبت به آخرین نرخ پنجشنبه ۲۳۰ تومان افزایش داشت.
تلاش بیهوده ترامپ برای دستکاری در آرای الکترال
مسئولان ایالت کالیفرنیا روز جمعه نتایج انتخابات ریاست جمهوری را در این ایالت کلیدی تایید کردند تا هر ۵۵ الکترال کالج آن به حساب جو بایدن واریز و او به شکل رسمی پیروز این انتخابات پرحاشیه و جنجالی شود.
تعادل
بودجه در محاصره ابهام‌ها
با گذشت چند روز از تحویل لایحه بودجه سال 1400 به مجلس شورای اسلامی، تحلیلگران بررسی ابعاد مختلف سند پیشنهادی دولت برای دخل و خرج سال آینده کشور را مورد بررسی و توجه قرار داده‌اند و به نظر می‌رسد، همچنان مانند سال‌های گذشته ابهامات و سوالات زیادی در مسیر تدوین بودجه سالانه کشور باقی مانده است.
رشد قیمت طلا به دنبال افزایش دلار و اونس جهانی
روز جمعه قیمت اونس جهانی طلا بار دیگر روند افزایشی به خود گرفت و به 1842 دلار رسید.در نتیجه قیمت سکه و طلا افزایش یافته و سکه طرح جدید 12 میلیون و 370 هزار تومان، دادو ستد شد. براین اساس سکه طرح قدیم 11 میلیون و200 هزار، نیم‌سکه 6 میلیون و 250 هزار، ربع سکه 4 میلیون و 200 هزار، سکه گرمی 2 میلیون و 350 هزار، گرم طلای 18 عیار 1 میلیون و 126 هزار و مظنه مثقال طلای آبشده 4 میلیون و 882 هزار تومان معامله شده است
 
اخبار مرتبط
ارسال نظر