دنیای اقتصاد

واکسن ایرانی ۱۴۰۰می‌آید

تب و تاب پیش‌خرید واکسن کرونا و همچنین برنامه‌ریزی برخی کشورها برای آغاز واکسیناسیون عمومی دنیا را فراگرفته و همزمان وزیر بهداشت ایران نیز از ساخت واکسن داخلی کرونا خبر داده که «اگر آزمایش‌های انسانی آن نتیجه دهد، بهار ۱۴۰۰ به مرحله تولید می‌رسد».
منع تردد و تعطیلی مشاغل
همزمان با درپیش بودن مراسم شب یلدا، نگرانی‌ها از افزایش مجدد میزان مبتلایان ویروس کرونا و قربانیان این بیماری در کشور، مقامات وزارت بهداشت را به ارائه دو پیشنهاد سوق داده است. پیشنهاد منع تردد و تعطیلی مشاغل در شب یلدا از ساعت ۱۸ و پیشنهاد تعطیلی شنبه و یکشنبه شب یلدا.
اطلاعات
دسته چک‌ های جدید از ۲۰ دی توزیع می‌شود
چک‌های جدید از تاریخ ۲۰ دی در اختیار مردم قرار می‌گیرد و این چک‌ها دارای بارکد، کد صیادی ۱۶ رقمی و تاریخ اعتبار خواهند بود.
رشد ۹/۱۱ درصدی شاخص تولید کارگاه های بزرگ صنعتی
شاخص تولید کارگاه‌های بزرگ صنعتی کشور در سه ماهه تابستان امسال نسبت به دوره مشابه پارسال رشد ۹/۱۱ درصدی داشته است.
همشهری

پیام مهم نمایندگان دموکرات کنگره آمریکا درباره ایران

رهبران حزب دموکرات در کنگره پیام «حمایت قاطع» خود از وعده جو بایدن به بازگرداندن ایالات متحده به توافق هسته‌ای ایران را بدون هیچ پیش‌شرطی‌ به رئیس‌جمهوری منتخب ارسال کردند.
افت سنگین بورس تهران
تالار شیشه ای امروز دوشنبه ۲۴ آذرماه را در ساعت اول معاملات با رشد شروع کرد و شاخص کل تا حدود ۱۸۰۰ واحد افزایش داشت اما پس از گذشت ساعتی در مسیر کاهش قرار گرفت و وارد کانال ۱.۴ میلیون واحد شد و در پایان معاملات با افت ۳۱ هزار و ۶۳۲ واحد بر عقربه یک میلیون و ۴۸۴ هزار واحد متوقف شد.
تعادل

نفت می‌فروشیم اگر تحریم‌ها بروند

با گذشت حدود 10 روز از تحویل لایحه بودجه به مجلس، سرانجام یکی از اعضای هیات دولت توضیحات دقیق‌تری از برنامه قوه مجریه برای فروش نفت در سال آینده ارایه کرد، توضیحاتی که نشان می‌دهد دقیقا مبنای دولت برای افزایش میزان فروش نفت در سال آینده، کنار رفتن تحریم‌ها بوده است.
لایحه بودجه نیازمند تغییرات زیادی است
یک عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس ضمن اینکه لایحه بودجه ۱۴۰۰ را نیازمند تغییراتی جدی دانست، گفت: خیلی از مواردی که دولت در لایحه قید کرده نیاز به اصلاح دارد اگر این اصلاحات اعمال نشود آسیب به کشور وارد خواهد شد.
 
اخبار مرتبط
ارسال نظر