دنیای اقتصاد
تراز عملیا‌تی منفی در بودجه ۱۴۰۰
رئیس حوزه ریا‌ست مجلس در تشریح جزئیا‌ت جلسه شورای هماهنگی روسای کمیسیون‌ها و هیا‌ت رئیسه مجلس با بیا‌ن اینکه تراز عملیا‌تی منفی در حد ۳۱۹ هزار میلیا‌رد تومان و افزایش رشد حدود ۱۱۷ درصدی هزینه‌ها از آسیب‌های لایحه بودجه ۱۴۰۰ است، تا‌‌کید کرد که مجلس درصدد است تا‌‌ با همکاری و تعامل با نهادهای ذی‌ربط، بودجه‌ای در راستا‌ی تا‌‌مین مصلحت کشور و منافع مردم تصویب کند.
تکذیب تعطیلی شهرها برای یلدا
سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا اعلام کرد قرار نیست روزهای ۲۹ و ۳۰ آذر تعطیل شود و فقط کاهش ساعت تردد از ۲۱ به ۱۸ برای جلوگیری از برگزاری دورهمی‌های شب یلدا، در ستاد ملی مقابله با کرونا مطرح و بررسی می‌شود.
اطلاعات
احتساب دوران سربازی به عنوان سابقه بیمه «غیرحضوری» شد
مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی گفت: پرداخت حق بیمه و احتساب دوران خدمت سربازی به عنوان سابقه بیمه افراد و همچنین پرداخت غرامت دستمزد ایام بیماری کرونا به صورت کاملا غیرحضوری انجام می‌شود .
مهندس رزم‌حسینی: موافق ارز چند نرخی نیستیم
به عنوان وزارتخانه‌ای که بخش بزرگی از اقتصاد کشور را پوشش می‌دهد، موافق ارز چند نرخی نیستیم، اما به هرحال تابع نظر مجلس و دولت در این باره هستیم.
همشهری
پیروزی بایدن در انتخابات رسما تایید شد
رسانه‌های آمریکایی بامداد سه‌شنبه 25 آذر ماه گزارش دادند «مجمع گزینندگان» این کشور موسوم به «الکترال کالج»، پیروزی «جو بایدن» در انتخابات ریاست‌جمهوری را تایید کرد.
بورس یکسره سرخ پوش شد
بازار سهام امروز سه شنبه ۲۵ آذرماه را در ۳۰ دقیقه اول با ۴۳ هزار واحد ریزش آغاز کرد و این روند نزولی ادامه دارد و هم اکنون شاخص کل با ۵۲ هزار و ۲۷ واحد افت در محدوده یک میلیون و ۴۳۲ هزار واحد قرار دارد.
تعادل
صورتحساب آخرین یلدای قرن
تحلیل داده‌های آماری و بررسی‌های میدانینشان می‌دهد، شب یلدای امسال حدودا 50 درصدگران‌تر از سال قبل تمام می‌شود. ارزیابی‌ها نشان می‌دهد، هزینه سبد یلد در سال ۹۷ برای یک خانواده 3 نفره 130 هزار تومان بوده است که در سال ۹۸ به 137 هزار تومان رسیده و در سال جاری به 205 هزار تومان رسیده است.
حداکثر اعتبار دسته چک سه سال است
براساس تصمیم بانک مرکزی بناست از ماه آینده دسته چک‌های جدید در اختیار مشتریان بانکی قرار گیرد و ضوابط جدید صدور چک از جمله ثبت در سامانه صیاد و تاریخ اعتبار 3 ساله چک‌های جدید نیز اجرایی شود. گفتنی است، عملیات صدور، انتقال و وصول برگه‌های دسته‌چک‌هایی که پیش از تاریخ 20 دی 99 به مشتریان ارایه‌ شده است، به روال سابق انجام می‌شود.
 
اخبار مرتبط
ارسال نظر